Questions & Answers

HOW MUCH DOES IT COST? 

 

Tuition is only $165 per Participant. This is paid online, in advance and guarantees your enrollment. 

There is an also a Materials Fee of $20 which is paid on the day of the class. (Combined Total is $185.)

MY SON/DAUGHTER WANTS TO TAKE THE WORKSHOP. MAY I JUST COME AND WATCH?

 

Only Paid Participants will be allowed in the facility during the class. Any Participant under the age of 16 must be accompanied by a  Registered and Paid Parent / Adult Guardian.

DO YOU EVER OFFER DISCOUNTS?

 

Join the VIP MEMBERS EMAIL LIST  and follow us on facebook to discover our Discounts and Promo Codes! 

DO I HAVE TO EAT WHAT IS PREPARED IN CLASS?

 

The choice is yours. You are welcome to eat or not eat. This is a Techniques Class. I teach a variety of processes and recipes. And I can easily cater to specific dietary requirements, as indicated in advance.